Recent Articles

İlham-ı Aşk Şiirler-Sözler

A+ A-

 Değer Yayınlarından çıkan. Dr. İlhami Fındıkçı imzalı “İlham-ı Aşk Şiirler-Sözler” kitabı okuyucusuyla buluştu.

"Sade bir insan olmaktan uzaklaştıkça zorlanıyoruz. Zorlanıyoruz çünkü; sanal hayatın kasırgası, kendimizden uzaklaştırıyor ve             azaltıyor bizi. Hayatımızın sorumluluğu bile ağır geliyor kimi zaman. İçimizdeki yangın, dışımızı ateşledikçe algılarımız daralıyor, kendi   gerçeğimize yabancılaşıyoruz. Hazindir ki bilgi çağında kendimizi bilmemenin cehaleti ve zulmü yayılıyor dalga, dalga.Böylesi bir  ortamda aşkı dile getirmek daha bir anlamalı olsa gerek. Zira güzel olduğu kadar da kısa olan hayatın; sebebi, sonucu, anlamı ve özü aşktır. “ Aşk ile kendini yakalar, yeniden huzur bulur, ferahlar kamil olur insan. Aşk ile maddeyi terk ettikçe manaya yol bulabilir. Çevremizi saran saran kin ve nefrete inat, Güzel'e yönelmenin aşkıdır bu. "Çok'" ta dağılmayı aşıp "Bir" de buluşabilir insan. "Ben"i aşıp teslim olabilir aşkla. Zira aşktır sevenle sevileni bir yapan ve bütün kılan.

Bazen Güzel bir söz, bir dörtlük, kendimizle yeniden yüzleşmemizi, sanaldan gerçeğe yol almamızı sağlar. Niyet aşksa her vesileye sarılmalı insan. Zira hedef yükselmekse aşk en iyi merdivendir. Bir söz aşka yeniden çevirebilir yönümüzü. Varlıklar alemindeki yolculuğumuzu gerçek anlamına ulaştırabilir, aşk ile söylenmiş bir söz. İlham-ı aşk yolunun yolcularına katık olur ümidiyle kendi yazılarımızdan derlediğimiz bazı sözleri ve adına şiir denebilirse şayet duygularımızı dile getirğimiz dizeleri, paylaşma cesaretni gösterdik. 

Bu naçizane çalışmanın yayın sürecinde emeği geçen dostlarımıza, kapak ve sayfa tasarımı yapan Yunus Işık'a ve Duygu Çelebi'ye yayıncımız Mustafa Karademir'e ve yayın sürecini koordine eden iş arkadaşımız İlknur Mete'ye teşekkür ederiz. 

Saygı ile, 

 

 

Sayfa Sayısı: 129

Baskı Yılı: 2015

Dili : Türkçe

Yayınevi : DEĞER

 

 

İsme özel imzalı  kitap siparişi için : 212 876 96 96 

Kitap Bedeli : 25 TL'dir.  (Kargo bedeli fiyatlandırmaya dahil değildir.)